Sedacja podtlenkiem azotu Kraków

Sedacja wziewna podtlenkiem azotu - już niedługo w naszej gabinecie..

Dentysta to lekarz, którego odwiedzamy regularnie w ciągu całego życia. Już od pierwszych wizyt ogromne znaczenie ma nawiązanie dobrej relacji Lekarz Pacjent.

Dobrze, jak Dziecko będzie na takiej wizycie już od wyrośnięcia pierwszego zęba mlecznego. Adaptacja do zabiegów przebiega w spokojnej atmosferze, Rodzice odbierają edukację od dentysty w zakresie dbania o jame ustna dziecka.

Co w sytuacji, kiedy Dziecko trafia na pierwszą wizytę w sytuacji kryzysowej z powodu bólu zęba lub po urazie?

To bardzo trudny moment dla całej Rodziny, a w szczególności dla Małego Pacjenta.
W takim przypadku rozwiązaniem problemu okazuje się leczenie w sedacji podtlenkiem azotu.

Nasz stomatolog dziecięcy dołoży wszelkich starań, aby jego Pacjenci przychodzili na wizyty bez stresu i obaw.

Co to jest zabieg sedacji wziewnej?

Jest to zabieg polegający na podaniu mieszaniny podtlenku azotu(gaz rozweselający) i tlenu w bezpiecznej dawce, bez zapachu i smaku. W wyniku wdychania mieszaniny gazów dochodzi do zniesienia niepokoju, wyciszenia, ogólnego dobrego nastroju. Dodatkowo zmniejszony zostaje odruch wymiotny oraz zostaje wzmocniony efekt znieczulający-przeciwbólowy.
Można wykonywać go u Dzieci z padaczką, odruchem wymiotnym, astmą.

Przeciwwskazaniem do zabiegu jest niedrożnosc nosa, poniewaz mieszanina gazów musi dostać się do dróg oddechowych właśnie nosem. Wiek poniżej 3 lat również może być przeszkodą, ponieważ tak małe Dziecko może nie pozwolić sobie na oddychanie przez specjalną maseczkę.
Kolejne zabiegi coraz lepiej kojarzą się i można powoli odstępować od zabiegów w sedacji.

Jak przebiega sedacja wziewna podtlenkiem azotu?

Pierwsza wizyta jest wizytą adaptacyjną. Dentysta dokładnie tłumaczy specyfikę zabiegu, zapoznajemy się wzajemnie i z gabinetem zabiegowym. Wybierana jest maseczka zapachowa do ćwiczeń w domu, aby w spokojnych warunkach Dziecko nauczyło się oddychać nosem.

W przypadku konieczności przeprowadzenia poważniejszych zabiegów, jak leczenie kanałowe lub usunięcie zęba, wykonujemy znieczulenie miejscowe przed zabiegiem leczniczym. Gaz rozweselający zaczyna działać już po paru minutach.

Największą nagrodą dla nas jest współpraca dziecka, Jego pozytywne nastawienie i radość, kiedy obdarza nas uśmiechem.


lek. stom. Małgorzata Starowicz specjalista stomatologii dziecięcej,  specjalista medycyny eststycznej

lek. stom. Małgorzata Starowicz

specjalista stomatologii dziecięcej, specjalista medycyny eststycznej

Umów się na wizytę

W 2009 uzyskałam specjalizację ze stomatologii dziecięcej z wynikiem bardzo dobrym oraz z wyróżnieniem Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie. Od 2003 roku do 2009 roku byłam pracownikiem Oddziału Stomatologii Dziecięcej Uniwersyteckiej Kliniki Stomatologicznej w Krakowie oraz od 2004 roku pracownikiem naukowo-dydaktycznym Pracowni Stomatologii Dziecięcej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego Instytutu Stomatologii skupiając się na pracy naukowej oraz przekazywaniu wiedzy studentom stomatologii.

Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Oddziału Stomatologicznego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Odbyłam staż w Guy’s Hospital King’s Collage w Londynie w 2002 roku.

Wśród moich zainteresowań najważniejsze miejsce zajmują leczenie w zakresie stomatologii dziecięcej z ortodoncją.Posiadam długoletnie doświadczenie w:

  • diagnostyce i wszechstronnym leczeniu dzieci w zakresie leczenia zachowawczego z profilaktyką, ortodontycznego, chirurgicznego, protetycznego
  • zabiegach stomatologii estetycznej, licówkach, bondig
  • leczenia ortodontycznego wczesnego z profilaktyką ortodontyczną
  • leczeniu nakładkowym
  • leczeniu urazów zębów
  • leczeniu endodontycznego mikroskopowego
  • leczeniu zębów z zaburzeniami szkliwa o typie niedorozwoju, MIH(hypomoneralizacja siekaczowo-trzonowcowa)

Szczególne miejsce w mojej praktyce zajmuje stomatologia estetyczna poszerzona o zabiegi zakresu medycyny estetycznej oraz ortodoncja z profilaktyką ortodontyczną. Specjalizuję się również w odbudowie zębów po urazach oraz z zaburzeniami struktury szkliwa o typie niedorozwoju szkliwa MIH (hypomoneralizacja siekaczowo-trzonowcowa)

Z największym zaangażowaniem leczę dzieci i dorosłych ,którzy mają obawy przed leczeniem.

Jestem autorką artykułów branżowych z zakresu stomatologii dziecięcej. Uczestniczyłam w tworzeniu Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej, którego jestem członkiem.

W 2021 roku uzyskałam dyplom studiów podyplomowych z zakresu Medycyny Estetycznej z wynikiem bardzo dobrym.

Celuję w zabiegi medycyny estetycznej regeneracyjnej ,bezbolesność i delikatność zabiegu.

Regularnie odbywam szkolenia, głównie z nowoczesnego leczenia ortodontycznego, biorę udział w zjazdach naukowych, aby poszerzać swoją wiedzę i umiejętności.

Aby wyświetlić tę zawartość, zaakceptuj marketingowe pliki cookie.