Stomatologia estetyczna Kraków

Wybielanie gabinetowe

Piękny biały uśmiech daje nam pewność siebie pozwala szeroko się uśmiechnąć. Wykonujemy bezpieczne wybielanie stosując takie produkty jak Opalescence lub Prevdent.

Obecnie zależy nam na użyciu jak najmniej ingerujących substancji, które powodują brak nadwrażliwości pozabiegowej, co jest częstą obawą Pacjentów przed zabiegiem.

Dokładnie i indywidualnie kwalifikujemy każdego pacjenta. Wybielaniu podlegają zawsze zęby wyleczone,bez ubytków próchnicowych.

Po kwalifikacji przystępujemy do higienizacji. Konieczne jest usuniecie wszystkich osadów i złogów nazębnych, nie wykonujemy fluoryzacji.

Rejestrujemy kolor zębów przed wybielaniem.

Pod osłoną koferdamu - izolującej gumy, nakładamy żel wybielający. Naświetlamy specjalną lampą. Po upływie określonego dla danego wybielania czasu (15-30 min) efekt wybielania jest już widoczny. Zazwyczaj jest to wybielenie o 2 tony lub więcej.

Wybielanie nakładkowe

Drugim stosowanym sposobem jest wybielanie nakładkowe.

Po etapie higienizacji pobierane są wyciski uzębienia.

Na kolejnej wizycie oddajemy gotowe nakładki z zestawem żeli na okres 4 tygodni.

Nosy nakładki w domu popołudniami oraz w nocy.

Zalecenia po wybielaniu, to utrzymanie białej diety bez barwiących produktów jak:

 • kawa, herbata, kurkuma, jagody przez okres wybielania.

Efekt długotrwały wybielania uzależniony jest od higieny i diety pacjenta.

Zalecamy kontrolę efektów wybielania na regularnych przeglądach stomatologicznych.

Licówki porcelanowe i kompozytowe

Licówki porcelanowe to cienkie płatki porcelany o grubości poniżej 1 mm, które przyklejane są na powierzchnię zęba specjalnym płynnym materiałem. Wskazania do zastosowania licówek to najczęściej:

 • przebarwione zęby
 • potrzeba zmiany kształtu zęba jak wydłużenie, poszerzenie, zmiana płaszczyzny powierzchni licowej.

Największą zaletą licówek jest to, że są wysoce estetyczne, właściwie nie osadzają sie osady i kamień się na ich powierzchni.
Jak na licówkach kompozytowych, które trzeba co roku odnawiać./
Zaletami licówek kompozytowych jest ich odnawialność, szybsze wykonawstwo i dostępność.

Licówki porcelanowe są bardzo gładkie i błyszczące, do złudzenia naśladujące naturalne tkanki zęba. Ich żywotność to nawet 15 lat, oczywiście konieczne są wizyty kontrolne.

Licówki to rodzaj uzupełnień protetycznych stałych, dlatego pacjenci przyzwyczajeni do konwencjonalnych koron czy mostów obawiają się, że utracą znaczną część tkanek zęba na rzecz tego uzupełnienia.

Jednak dzięki temu, że wykorzystujemy najnowocześniejsze materiały i minimalną inwazję, dochodzi do minimalnej utraty tkanek korony zęba. Wielokrotnie jednak nie ma potrzeby preparowania zęba i licówki osadzane są na nietknięte tkanki, zachowując ich naturalność.

Wykonanie licówek kompozytowych odbywa się zazwyczaj na jednej wizycie. Zaczynamy od wypiaskowania powierzchni szkliwa, następnie nakładamy na tkankę zęba koferdam - czyli specjalną gumę, która izoluje tkanki zęba.

Następnie nakładamy odpowiednie formówki i wykorzystując najnowocześniejsze, estetyczne materiały kompozytowe i technikę adhezji od ręki kształtujemy nową powierzchnia licową zęba.

Następnie polerujemy, doprowadzamy do odpowiedniego kształtu. Licówka gotowa.

Należy pamiętać o corocznym odnawianiu licówek kompozytowych, polerowaniu, tak aby nie dochodziło do osadzania się osadów na jej powierzchni. Ogromną zaletą jest ich natychmiastowe wykonanie i ekonomiczna cena.

Wykonanie licówek porcelanowych jest już bardziej skomplikowanym procesem.

Na pierwszej wizycie tłumaczymy krok po kroku pacjentowi sposób, jak będzie wyglądała procedura założenie licówek.

Wykonujemy zdjęcia rentgenowskie oraz zdjęcia fotograficzne przed zabiegiem.

Na kolejnej wizycie prezentujemy plan leczenia.

Zazwyczaj na zębach przednich stosujemy powyżej 4 licówek maksymalnie 8.

Kolejnym etapem jest pobranie wycisku i przesłanie ich technikowi.

Na następnej wizycie prezentujemy Pacjentowi model roboczy zębów z nałożoną warstwą wosku -wax-up, który daje zarys kształtu przyszłych licówek.

Po akceptacji kształtu nowych zębów, na kolejnej wizycie cementowe są licówki tymczasowe, tzw mock-up.

Pacjent ma czas i możliwość przyzwyczaić się do nowego uśmiechu.

Na kolejnej wizycie, nanosimy zmiany według spostrzeżeń pacjenta, wysłuchujemy dokładnie każdej jego uwagi.

Ostatnia wizyta to osadzenie licówek na specjalnym cemencie, którego siła i trwałość oparta jest na adhezji.

Uśmiech staje się estetyczny i harmonijny, aczkolwiek bardzo naturalny, bez efektu sztuczności i jednolitego koloru.

zupełnienie tego typu cieszy się dużą popularnością wśród Pacjentów.

Wybielanie zębów

W naszej praktyce dentystycznej oferujemy profesjonalne usługi wybielania zębów, aby pomóc naszym Pacjentom uzyskać jaśniejszy, bardziej pewny siebie uśmiech. Do wybielania zębów stosujemy dwa główne systemy: Prevdent i Opalescence.

Prevdent to profesjonalny system wybielania zębów, który wykorzystuje specjalny żel i światło LED do usuwania plam i przebarwień z zębów. System ten jest bezpieczny i skuteczny oraz można go dostosować do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Prevdent to świetna opcja dla pacjentów z łagodnym lub umiarkowanymi przebarwieniami na zębach.
Prevdent CrWR to system do wybielania zębów i naprawy szkliwa, do zastosowania w gabinecie stomatologicznym. To co go odróżnia od innych produktów wybielających dostępnych na rynku to połączenie aktywnej substancji wybielającej - 6% nadtlenek wodoru (6% H2O2) z nano-Hydroksyapatytem, który remineralizuje szkliwo i znacznie zmniejsza nadwrażliwość. Zęby stają się nie tylko jaśniejsze, ale także zdrowsze. System Prevdent CrWR przywraca ich naturalną biel!
A pacjent podczas procesu wybielania i w czasie po nim, ma znacząco wyeliminowaną nadwrażliwość.

Opalescence to kolejny profesjonalny system wybielania zębów, który oferujemy w naszym gabinecie. Ten system polega na tworzeniu indywidualnie dopasowanych nakładek, które pasują do zębów i Pacjent nakłada sam na nakładki specjalny żel wybielający. Nakładki są noszone przez określony czas każdego dnia, a Pacjenci zazwyczaj widzą wyniki w ciągu kilku tygodni. Opalescencja to świetna opcja dla pacjentów, którzy mają silniejsze przebarwienia na zębach.

Chociaż wybielanie zębów jest zabiegiem bezpiecznym i skutecznym, istnieją pewne wskazania i przeciwwskazania, które należy wziąć pod uwagę. Wybielanie zębów na ogół nie jest zalecane dla Pacjentów z wrażliwymi zębami lub chorobami dziąseł. Ponadto wybielanie zębów może nie być skuteczne w przypadku pacjentów, którzy mają głębokie lub wewnętrzne przebarwienia na zębach oraz duże wypełnienia w odcinku przednim.

W naszym gabinecie przeprowadzamy dokładne badanie Twoich zębów i dziąseł, aby ustalić, czy wybielanie zębów jest dla Ciebie odpowiednią opcją.

Omówimy również potencjalne zagrożenia lub skutki uboczne zabiegu oraz udzielimy szczegółowych wskazówek, jak dbać o zęby po zabiegu.

Podsumowując, profesjonalne wybielanie zębów to świetna opcja dla pacjentów, którzy chcą uzyskać jaśniejszy, bardziej pewny siebie uśmiech. Nasza praktyka dentystyczna oferuje dwa skuteczne systemy wybielania zębów, a my wspólnie z Tobą ustalimy najlepszą opcję dla Twoich indywidualnych potrzeb.

Skontaktuj się z nami już dziś, aby umówić się na konsultację i dowiedzieć się więcej o naszych usługach wybielania zębów


lek. stom. Małgorzata Starowicz specjalista stomatologii dziecięcej, specjalista medycyny eststycznej

lek. stom. Małgorzata Starowicz

specjalista stomatologii dziecięcej, specjalista medycyny eststycznej

Umów się na wizytę

W 2009 uzyskałam specjalizację ze stomatologii dziecięcej z wynikiem bardzo dobrym oraz z wyróżnieniem Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie. Od 2003 roku do 2009 roku byłam pracownikiem Oddziału Stomatologii Dziecięcej Uniwersyteckiej Kliniki Stomatologicznej w Krakowie oraz od 2004 roku pracownikiem naukowo-dydaktycznym Pracowni Stomatologii Dziecięcej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego Instytutu Stomatologii skupiając się na pracy naukowej oraz przekazywaniu wiedzy studentom stomatologii.

Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Oddziału Stomatologicznego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Odbyłam staż w Guy’s Hospital King’s Collage w Londynie w 2002 roku.

Wśród moich zainteresowań najważniejsze miejsce zajmują leczenie w zakresie stomatologii dziecięcej z ortodoncją.Posiadam długoletnie doświadczenie w:

 • diagnostyce i wszechstronnym leczeniu dzieci w zakresie leczenia zachowawczego z profilaktyką, ortodontycznego, chirurgicznego, protetycznego
 • zabiegach stomatologii estetycznej, licówkach, bondig
 • leczenia ortodontycznego wczesnego z profilaktyką ortodontyczną
 • leczeniu nakładkowym
 • leczeniu urazów zębów
 • leczeniu endodontycznego mikroskopowego
 • leczeniu zębów z zaburzeniami szkliwa o typie niedorozwoju, MIH(hypomoneralizacja siekaczowo-trzonowcowa)

Szczególne miejsce w mojej praktyce zajmuje stomatologia estetyczna poszerzona o zabiegi zakresu medycyny estetycznej oraz ortodoncja z profilaktyką ortodontyczną. Specjalizuję się również w odbudowie zębów po urazach oraz z zaburzeniami struktury szkliwa o typie niedorozwoju szkliwa MIH (hypomoneralizacja siekaczowo-trzonowcowa)

Z największym zaangażowaniem leczę dzieci i dorosłych ,którzy mają obawy przed leczeniem.

Jestem autorką artykułów branżowych z zakresu stomatologii dziecięcej. Uczestniczyłam w tworzeniu Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej, którego jestem członkiem.

W 2021 roku uzyskałam dyplom studiów podyplomowych z zakresu Medycyny Estetycznej z wynikiem bardzo dobrym.

Celuję w zabiegi medycyny estetycznej regeneracyjnej ,bezbolesność i delikatność zabiegu.

Regularnie odbywam szkolenia, głównie z nowoczesnego leczenia ortodontycznego, biorę udział w zjazdach naukowych, aby poszerzać swoją wiedzę i umiejętności.

Aby wyświetlić tę zawartość, zaakceptuj marketingowe pliki cookie.

lek. dent. Daria Brożyna lekarz dentysta

lek. dent. Daria Brożyna

lekarz dentysta

Umów się na wizytę

Absolwentka kierunku lekarsko-dentystycznego Collegium Medicum UJ. Współpracuje z naszym gabinetem od 2015roku.

Zajmuje się leczeniem zarowno osób dorosłych jak i dzieci, szybko nawiazując kontakt z małymi pacjentami, ułatwia im adaptacje w gabinecie. Przeprowadza zabiegi z zakresu stomatologii ogólnej, protetyki oraz leczenia endodontycznego.

Do wykonywanych zabiegów podchodzi z duża starannością i cierpliwością. Swoją wiedzę i umiejętności nieustannie poszerza uczestnicząc w sympozjach i konferencjach stomatologicznych. Na co dzien miłośniczka narciarstwa, podróży i dobrych filmów.

Aby wyświetlić tę zawartość, zaakceptuj marketingowe pliki cookie.

lek. dent. Alina Babenko lekarz dentysta

lek. dent. Alina Babenko

lekarz dentysta

Umów się na wizytę

Absolwentka Szkoły Państwowej “Dniepropetrowska Akademia Medyczna Ministerstwa Ochrony Zdrowia Ukrainy.”
Międzynarodowe doświadczenie, praktyka stomatologiczna w Czechach od 2016 do 2020 roku.
Praca w zakresie: stomatologia zachowawcza i estetyczna, endodoncja, stomatologia dziecięca oraz protetyka.

Студентка Державної Дніпропетровської Медичної Академії Міністерства Охорони Здоров'я України.
Міжнародний досвід праці лікарем-стоматологом в Чехії з 2016 по 2020 року.
Робота в області терапевтичної і естетичної стоматології, стоматологія дитячого віку та ортопедичної стоматології.

Aby wyświetlić tę zawartość, zaakceptuj marketingowe pliki cookie.

lek. dent. Katarina Spravtseva lekarz dentysta

lek. dent. Katarina Spravtseva

lekarz dentysta

Ukończyłam Odeski Państwowy Uniwersytet Medyczny w 2009r.
13 lat doświadczenia.
Specjalizuję się w stomatologii estetycznej i zachowawczej oraz w endodoncji i protetyce.
Uwielbiam tworzyć szczęśliwe i piękne uśmiechy dla ludzi bez bólu.

Aby wyświetlić tę zawartość, zaakceptuj marketingowe pliki cookie.