Periodontologia i leczenie paradontozy Kraków

Leczenie paradontozy

Choroby przyzębia to powszechny problem stomatologiczny, który dotyka miliony ludzi na całym świecie. Jest to przewlekła infekcja bakteryjna, która atakuje dziąsła i inne struktury wspierające zęby. Bez odpowiedniego leczenia może prowadzić do utraty zębów i innych poważnych problemów zdrowotnych.

Leczenie przyzębia w stomatologii to specjalistyczna dziedzina zajmująca się diagnostyką, profilaktyką i leczeniem chorób przyzębia. Obejmuje szereg zabiegów mających na celu przywrócenie zdrowia dziąseł i innych struktur podtrzymujących zęby.

Pierwszym krokiem w leczeniu periodontologicznym jest dokładne badanie przez dentystę. Może to obejmować badanie wizualne, zdjęcia rentgenowskie i inne testy diagnostyczne w celu określenia stopnia zaawansowania choroby i najlepszego sposobu leczenia.

Opcje leczenia chorób przyzębia mogą obejmować procedury głębokiego czyszczenia-higienizacji, takie jak skaling, piaskowanie i wygładzanie korzeni, które obejmuje usuwanie płytki nazębnej i kamienia nazębnego z zębów i korzeni. W cięższych przypadkach mogą być konieczne zabiegi chirurgiczne w celu usunięcia uszkodzonej tkanki i przywrócenia zdrowia dziąseł i struktur podtrzymujących.

Oprócz profesjonalnego leczenia, pacjenci z chorobami przyzębia mogą potrzebować zmian w stylu życia, aby poprawić stan zdrowia jamy ustnej. Może to obejmować przyjęcie bardziej rygorystycznej rutyny higieny jamy ustnej, rzucenie palenia i wprowadzenie zmian w diecie w celu wsparcia ogólnego stanu zdrowia.

Jeśli doświadczasz objawów choroby przyzębia, takich jak:

 • krwawienie z dziąseł
 • nieświeży oddech lub
 • ruchomość zębów

ważne jest, aby niezwłocznie zwrócić się o pomoc do dentysty.

Przy odpowiedniej pielęgnacji i leczeniu choroby przyzębia można skutecznie leczyć, a zdrowie zębów i dziąseł można przywrócić.

Zapraszamy!


lek. stom. Małgorzata Starowicz specjalista stomatologii dziecięcej, specjalista medycyny eststycznej

lek. stom. Małgorzata Starowicz

specjalista stomatologii dziecięcej, specjalista medycyny eststycznej

Umów się na wizytę

W 2009 uzyskałam specjalizację ze stomatologii dziecięcej z wynikiem bardzo dobrym oraz z wyróżnieniem Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie. Od 2003 roku do 2009 roku byłam pracownikiem Oddziału Stomatologii Dziecięcej Uniwersyteckiej Kliniki Stomatologicznej w Krakowie oraz od 2004 roku pracownikiem naukowo-dydaktycznym Pracowni Stomatologii Dziecięcej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego Instytutu Stomatologii skupiając się na pracy naukowej oraz przekazywaniu wiedzy studentom stomatologii.

Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Oddziału Stomatologicznego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Odbyłam staż w Guy’s Hospital King’s Collage w Londynie w 2002 roku.

Wśród moich zainteresowań najważniejsze miejsce zajmują leczenie w zakresie stomatologii dziecięcej z ortodoncją.Posiadam długoletnie doświadczenie w:

 • diagnostyce i wszechstronnym leczeniu dzieci w zakresie leczenia zachowawczego z profilaktyką, ortodontycznego, chirurgicznego, protetycznego
 • zabiegach stomatologii estetycznej, licówkach, bondig
 • leczenia ortodontycznego wczesnego z profilaktyką ortodontyczną
 • leczeniu nakładkowym
 • leczeniu urazów zębów
 • leczeniu endodontycznego mikroskopowego
 • leczeniu zębów z zaburzeniami szkliwa o typie niedorozwoju, MIH(hypomoneralizacja siekaczowo-trzonowcowa)

Szczególne miejsce w mojej praktyce zajmuje stomatologia estetyczna poszerzona o zabiegi zakresu medycyny estetycznej oraz ortodoncja z profilaktyką ortodontyczną. Specjalizuję się również w odbudowie zębów po urazach oraz z zaburzeniami struktury szkliwa o typie niedorozwoju szkliwa MIH (hypomoneralizacja siekaczowo-trzonowcowa)

Z największym zaangażowaniem leczę dzieci i dorosłych ,którzy mają obawy przed leczeniem.

Jestem autorką artykułów branżowych z zakresu stomatologii dziecięcej. Uczestniczyłam w tworzeniu Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej, którego jestem członkiem.

W 2021 roku uzyskałam dyplom studiów podyplomowych z zakresu Medycyny Estetycznej z wynikiem bardzo dobrym.

Celuję w zabiegi medycyny estetycznej regeneracyjnej ,bezbolesność i delikatność zabiegu.

Regularnie odbywam szkolenia, głównie z nowoczesnego leczenia ortodontycznego, biorę udział w zjazdach naukowych, aby poszerzać swoją wiedzę i umiejętności.

Aby wyświetlić tę zawartość, zaakceptuj marketingowe pliki cookie.