Diagnostyka cyfrowa RTG Kraków

Nasza pracownia diagnostyki radiologicznej wyposażona jest w najnowocześniejszy sprzęt oraz spełnia wszystkie normy jakościowe zapewniając bezpieczeństwo pacjentów.

W ofercie posiadamy zdjęcia cyfrowe o bardzo wysokiej rozdzielczości, dzięki której uzyskujemy bardzo dokładne zdjęcia oraz obniża to dawkę promieniowania.
Aby postawić prawidłową diagnozę wykorzystujemy metody diagnostyki obrazowej, która daje nam możliwości zaplanowania prawidłowego leczenia.

Nasz sprzęt

Wyposażyliśmy pracownię rentgenowską w najwyższej jakości nowoczesny sprzęt Carestream 8100 3D z cefalometrią, a także radiowizjografią My Ray Stern Weber, dzięki której wykonujemy zdjęcia punktowe rvg o dziesięciokrotnie mniejszej dawce promieniowania niż konwencjonalne zdjęcie rtg punktowe. Dzięki radiowizjografii w najmniej inwazyjny sposób badanie to oddziałuje na pacjenta.

Skierowanie

Do wykonania zdjęcia pantomograficznego, tomograficznego oraz cefalometrycznego potrzebne jest skierowanie od lekarza dentysty. Bez skierowania można wykonać zdjęcia radiowizjograficzne.

Przeciwwskazania

  • ciąża
  • przebyta radioterapia i chemioterapia
  • inne badania radiologiczne głowy wykonywane w niedawnym czasie
  • młody wiek

Wyniki badania nagrywamy na płytę CD od razu po jego wykonaniu można również odebrać wynik wersji papierowej lub mailowej.

Jak przygotować się do badania radiologicznego:

Należy zdjąć wszystkie ozdoby biżuteryjne w postaci kolczyków, łańcuszków, spinki i gumek do włosów oraz okularów, aparatów słuchowych.

Podstawa prawna: ustawa Prawo atomowe / Dz.U. 2019 poz. 1792/ zgodnie z art. 32c pkt.2

  • Jednostka wykonuje działalność związaną z narażeniem na promieniowanie jonizujące, polegające na: Badaniach stomatologicznych wewnątrzustnych
  • uruchamianiu i stosowaniu urządzeń wytwarzających promieniowanie jonizujące; zezwolenie PWIS
    • Aparat rtg stomatologiczny, punktowy do zdjęć wewnątrzustnych:
      Model: RXDC myray
      Producent: Cefla dental Grup Stern Weber
      Sn: 70660964
      Generator: stałoprądowy, HF

  • Pozostałe dane:
    • Napięcie na lampie 60, 63, 65 kV
    • Prąd anodowy 6 lub 7mA

Aparaty RTG w Pracowni RTG dostały zezwolenie na pracę decyzja nr 2/18/2013 w dniu 06.02.2013 wydanej przez PWIS z siedzibą w Krakowie.
Pracownia RTG dostała zezwolenie na uruchomienie dnia 06.02.2013 decyzją 1/16/2013 wydanej przez PWIS z siedzibą w Krakowie

Jednostka prowadzi kontrolę narażenia pracowników przy pomocy:

  • dawkomierzy indywidualnych - w ciągu minionych 12 miesięcy zmierzona dawka wyniosła: wartość poniżej 0.1 mSv

Jednostka wykonuje pomiary dozymetryczne osłon stałych, których wyniki dostępne są w protokole z Pomiarów Osłon Stałych w Pracowni RTG.
Wyniki tych pomiarów mieszczą się w normie.

Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie dawek granicznych promieniowania jonizującego / Dz.U z 2005 poz.168/- dopuszczalna wartość narażenia na promieniowanie jonizujące wynosi:

  • pracownicy: 20 mSv/rok;
  • ogół ludności : 1 mSv/rok.

Uwaga:

  • na podstawie zmierzonych i obliczonych dawek stwierdza się, że działalność w minionych 12 miesiącach nie miała negatywnego wpływu na zdrowie ludzi
    i środowisko.
  • Pracownia nie uwalnia do środowiska substancji promieniotwórczych.

lek. stom. Małgorzata Starowicz specjalista stomatologii dziecięcej,  specjalista medycyny eststycznej

lek. stom. Małgorzata Starowicz

specjalista stomatologii dziecięcej, specjalista medycyny eststycznej

Umów się na wizytę

W 2009 uzyskałam specjalizację ze stomatologii dziecięcej z wynikiem bardzo dobrym oraz z wyróżnieniem Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie. Od 2003 roku do 2009 roku byłam pracownikiem Oddziału Stomatologii Dziecięcej Uniwersyteckiej Kliniki Stomatologicznej w Krakowie oraz od 2004 roku pracownikiem naukowo-dydaktycznym Pracowni Stomatologii Dziecięcej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego Instytutu Stomatologii skupiając się na pracy naukowej oraz przekazywaniu wiedzy studentom stomatologii.

Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Oddziału Stomatologicznego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Odbyłam staż w Guy’s Hospital King’s Collage w Londynie w 2002 roku.

Wśród moich zainteresowań najważniejsze miejsce zajmują leczenie w zakresie stomatologii dziecięcej z ortodoncją.Posiadam długoletnie doświadczenie w:

  • diagnostyce i wszechstronnym leczeniu dzieci w zakresie leczenia zachowawczego z profilaktyką, ortodontycznego, chirurgicznego, protetycznego
  • zabiegach stomatologii estetycznej, licówkach, bondig
  • leczenia ortodontycznego wczesnego z profilaktyką ortodontyczną
  • leczeniu nakładkowym
  • leczeniu urazów zębów
  • leczeniu endodontycznego mikroskopowego
  • leczeniu zębów z zaburzeniami szkliwa o typie niedorozwoju, MIH(hypomoneralizacja siekaczowo-trzonowcowa)

Szczególne miejsce w mojej praktyce zajmuje stomatologia estetyczna poszerzona o zabiegi zakresu medycyny estetycznej oraz ortodoncja z profilaktyką ortodontyczną. Specjalizuję się również w odbudowie zębów po urazach oraz z zaburzeniami struktury szkliwa o typie niedorozwoju szkliwa MIH (hypomoneralizacja siekaczowo-trzonowcowa)

Z największym zaangażowaniem leczę dzieci i dorosłych ,którzy mają obawy przed leczeniem.

Jestem autorką artykułów branżowych z zakresu stomatologii dziecięcej. Uczestniczyłam w tworzeniu Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej, którego jestem członkiem.

W 2021 roku uzyskałam dyplom studiów podyplomowych z zakresu Medycyny Estetycznej z wynikiem bardzo dobrym.

Celuję w zabiegi medycyny estetycznej regeneracyjnej ,bezbolesność i delikatność zabiegu.

Regularnie odbywam szkolenia, głównie z nowoczesnego leczenia ortodontycznego, biorę udział w zjazdach naukowych, aby poszerzać swoją wiedzę i umiejętności.